У Кабінеті Міністрів України запропонували виділити з держбюджету суму в розмірі 459,5 мільйонів гривень для погашення майже півмільярда гривень боргу виплат по частковому безробіттю.

У пояснювальній записці до проекту йдеться про те, що допомога українцям щодо часткового безробіття на період карантину почали виділяти в 2020 році для того, щоб підтримати українців, які постраждали в результаті скорочення економічної діяльності суб'єктів господарювання у зв'язку з пандемією ковід-19, пише "Апостроф".

Уточнюється, що в держбюджеті на 2021 рік не передбачена дана фінансова допомога суб'єктам на виплату по частковому безробіттю. У зв'язку з цим у держави з'явився борг по виплатах у розмірі 459 537,1 тисяч гривень.

У проекті пропонується розподілити бюджетні кошти та фінанси, призначені для Міністерства фінансів у загальному фонді державного бюджету за бюджетною програмою КПКВК 3511380 "заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, викликаною коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" передати Міністерству економіки частини бюджетних призначень для погашення заборгованості перед українцями в сумі 459 537,1 тисяч гривень.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, як українець може отримати фінансову допомогу від держави, яка поховала померлого пенсіонера.

Так, за законом йому покладається допомога на поховання в розмірі двомісячної пенсії померлого.

Для цього необхідно звернутися до органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебував на обліку. Заява на отримання допомоги можна подати самостійно або через законного представника. А самі документи можна відправити поштою рекомендованим листом. Серед них має бути заява про виплату допомоги на поховання; паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу; довідка про смерть пенсіонера або виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання; свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті.

Раніше Hyser писав про те, що українцям дали кілька дієвих порад, які допоможуть знизити суми в платіжках за комунальні послуги на 50%.

Також Hyser повідомляв, що українцям розповіли, як оформити житлову субсидію без офіційного працевлаштування.

Нагадаємо, що експерт назвав регіон, який буде змушений платити за комуналку найбільше.